CPanel Lisanslarımız

cPanel® hiçbir ek programa gerek duymadan sitenizi internet üzerinden yönetmenizi sağlayan bir yazılımdır.

Admin

$25.00Aylık

5 Domain Hesabı


Platform VPS


Standart Destek


Pro

$35.00Aylık

30 Domain Hesabı


Platform VPS


Standart Destek


Premier

$50.00Aylık

100 Domain Hesabı


Platform Dedicated Server


Standart Destek


cPanel ile kontrol sizde!

WHM kullanımı oldukça basit bir sunucu yönetim programıdır. WHM sunucunuzda reseller (bayi) oluşturulmasına olanak sağlar; siz de sunucunuza bağlı tüm hesapları tek bir arayüzden kolaylıkla yönetebilir, Bilgisayarınızdaki veya akıllı telefonunuzdaki (Android, Windows ve IOS işletim sistemine sahip tüm akıllı telefon ve tabletlerde) internet tarayıcısını kullanarak nerede olursanız olun sunucunuza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yapılandırma


Tek lisansda 100 den fazla Hesaba veya 3+ den fazla cpanel lisansına sahipseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Lisans Koşulları


• Lisans aktivasyon işlemi sadece bir kere yapılabilir. Satın alınan lisanslar başkasına satılamaz veya devredilemez.
• Elektronik ortamda gerçekleştirilen lisans aktivasyonu geri dönülemez bir işlemdir, bu halde aktive edilen lisanslar için iade veya değişim yapılamaz.

Sıkça Sorulan Sorular


Karar vermenize yardımcı olmak için, bu sayfada listelenen ürünler ve hizmetler ile ilgili en sık sorulan sorularımızın bir listesini derledik.

Sorunuzun cevabını bulamıyorsanız veya bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

cPanel, Centos Linux işletim sisteminde çalışan ve tüm sunucu yönetiminin otomasyonunu sağlandığı, %100 güvenli ve müşteri odaklı bir kontrol panel yazılımıdır.

Size verdiğimiz kullanıcı adı, şifre ve IP bloğu gönderir. Size verilen IP adresini kullanarak hosting yönetim paneline ulaşır ve yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirirsiniz. “cPanel’e giremiyorum” dediğiniz olası problemlerde, yetkililerimizden yardım alabilirsiniz.

cPanel ile yapabilecekleriniz çok fazla. Bazılarını örnek vermek gerekirse:
• Site adresine özel e-mail açma ve yönetme
• Siteye içerik ve uygulama yükleme
• Veritabanı kurulumu

Klasik hosting cPanel girişi için site adınızın sonuna :2082 yazmanız gerekir.

cPanel uygulaması ile birçok web hosting işlemi kısa sürede sorunsuz bir şekilde yapılır. Eğer böyle bir uygulama oluşturulmasaydı, her bir işlem için tek tek komut verilmesi gerekirdi. Bu da emek ve vakit kaybına neden olurdur. Bununla birlikte cPanel uygulamassı sayesinde bütün işlemler kolaylıkla kontrol edilebilir durumdadır.

cPanel’in kurulumu otomatik olarak gerçekleşir. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Masaüstü kullanımından pek farkı olmayan uygulamaya girildiğinde, ilk olarak birçok görsel karşımıza çıkar. Bu görsellerin altında ise açıklamalar bulunur. Görsellere ya da yazılara tıklanarak, işlem içeriklerine ulaşılır.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olan, zararlı amaç taşımayan, telif haklarına ve sözleşmemize aykırı olmayan, bulunduğu sunucudaki diğer sitelere zarar verecek içerik barındırmayan içerikleri barındırabilirsiniz. Barındırma hizmetimiz ile birlikte sunulan disk alanı sadece web sitesinin kendi içeriği olmak zorundadır. Bunun dışında herhangi bir yedekleme amaçlı kullanım yapılamaz, dosya ve video paylaşım noktası olarak kullanılamaz.